آخرین قیمت پژو ۲۰۰۸ | PEUGEOT 2008

بر اساس آخرین قیمت گذاری که به گوش رسیده شده است قیمت خودروی «پژو ۲۰۰۸» محصول کمپانی «پژو» را مابین ۷۵٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان الی ۹۵٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان اعلام داشته اند البته لازم به ذکر است که قیمت این خودرو بستگی به میزان سطح امکانات و آپشن هایی دارد که بر روی آن نصب گردیده اند .

قیمتی که برای خودروی «پژو ۲۰۰۸» اعلام داشته اند از سوی شرکت خودروسازی «ایران خودرو» بوده است .

لازم به ذکر است که برای تعیین قیمت نهایی این خودرو موضوع دیگری که نقش دارد آن است که گیربکس اتوماتیک بر روی آن نصب کرده اند یا خیر .

می بینیم که قیمت «پژو ۲۰۰۸» محصول شرکت «پژو» نسبتا مناسب به نظر می رسد و به همین دلیل هم هست که موفق شده است تا رقیب خود در ایران را شکست  دهد .

«پژو ۲۰۰۸» شروع کننده بازی جدید «پژو» در کلاس شاسی‌بلندهاست. تاقبل از آمدن «۲۰۰۸»، شیر فرانسوی در دنیای شاسی‌بلندها یال و کوپالی نداشت ولی بعد از آمدن ۲۰۰۸ داستان تغییر کرد؛ غرش بلند شیر فرانسوی که با آمدن ۲۰۰۸ آن‌را شنیدیم تنها یک دلیل داشت: بازگشت پژو به دنیای شاسی‌بلندها.

در خانواده چهار رقمی‌های پژو، ۲۰۰۸ پائین‌ترین جایگاه را دارد. یک مرحله بالاتر از آن، مدل ۳۰۰۸ و یک پله بالاتر نیز مدل ۵۰۰۸ ایستاده است (البته پژو یک مدل ۴۰۰۸ هم دارد که نسخه ارتقایافته‌ای از ۳۰۰۸ و مختص بازار چین است). اما تا قبل از سال ۲۰۱۳ دو محصول ۳۰۰۸ و ۵۰۰۸ جایگاه ویژه‌ای در بازار SUVها نداشتند چراکه ۵۰۰۸ ون فول‌سایز ۵ درب بود و ۳۰۰۸ هم به دلیل طراحی خاصش، که میان ون و استیشن قرار می‌گرفت، هویت نامشخصی داشت و به زور او را در کلاس شاسی‌بلندهای جمع و جور راه دادند!

اما در ۲۰۱۲ پژو تغییر رویه داد و با معرفی مدل مفهومی ۲۰۰۸Concept، که در نمایشگاه خودروی پکن رونمایی شد، جانی دوباره به محصولاتش بخشید. ۶ ماه بعد از نمایشگاه پکن سرانجام نسخه تولیدنهایی ۲۰۰۸ در نمایشگاه ژنو معرفی شد؛ پژو برای نخستین‌بار محصولی مدرن ساخت که از همه لحاظ، شاسی‌بلندی واقعی بود

موفق‌ترین شاسی‌بلند پژوست

از سال ۲۰۱۳ تا به امروز، پژو ۲۰۰۸ بیش از ۱۱ جایزه اروپایی را به نام خود ثبت کرده است. در اوت ۲۰۱۶ درحالیکه مجموع تولید جهانی ۲۰۰۸ از مرز ۶۳۲ هزار دستگاه می‌گذشت، پژو تولید ۵۰۰ هزارمین دستگاه آن را در کارخانه Montévrain در شمال فرانسه جشن گرفت. این فرانسوی در سال ۲۰۱۶ افتخارات زیر را برای پژو به ارمغان آورد:

  1. دومین محصول پرفروش پژو در بازار جهانی (بعد از ۲۰۸)
  2. پرفروش‌ترین شاسی‌بلند پژو در بازار جهانی
  3. پنجمین خودروی پرفروش بازار فرانسه
فیس‌لیفت ۲۰۰۸ چه ویژگی‌هایی دارد؟

۲۰۰۸ به لطف چهره جدیدش، که از هاچ‌بک پژو ۲۰۸ آن را قرض گرفته است، سرمشق شاسی‌بلندهای دیگر پژو و حتی منجر به تغییر نسل ۳۰۰۸ و ۵۰۰۸ شد؛ نسل‌هایی که با ظاهری دگرگون شده سال گذشته میلادی برای اولین‌بار در نمایشگاه خودرو پاریس رونمایی شدند. پژو ۲۰۰۸ یک فیس‌لیفت هم دارد که ابتدای ۲۰۱۶ و به‌عنوان مدل ۲۰۱۷ و با نام New 2008 معرفی شد.

طبق اطلاعاتی که تا به امروز داریم، احتمال عرضه نسخه فیس‌لیفت ۲۰۰۸ در ایران همچنان بالاست پس بد نیست که برای آمادن احتمالی‌اش آماده باشیم! مهم‌ترین ویژگی ظاهری این فیس‌لیفت، تغییر جلوپنجره و به‌روزرسانی چراغ‌هایش است به خصوص چراغ‌های عقب که حالا با ظاهری سه‌بعدی طراحی شده‌اند.

البته اگر بیشتر دقت کنید، خواهید دید که درب موتور نیز تغییر کرده و همچنین لوگوی پژو که تا پیش از این روی درب موتور قرار داشت حالا در ۲۰۰۸ جدید به درون جلوپنجره منتقل شده است. نکته دیگر اضافه‌شدن زه‌های پلاستیکی به اطراف بدنه است که باعث شده ۲۰۰۸ جدید بیشتر از قبل شبیه شاسی‌بلندها باشد!

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید