انواع پژو ۲۰۶

پژو ۲۰۶ را به عنوان یکی از پر طرفدارترین مدل های تاریخ پژو می شناسند و از زمان عرضه به بازار تا سال ۲۰۱۳ بیشتر از شش میلیون دستگاه از آن به فروش رفته است. ۲۰۶ ثابت کرد که بازار فروش موفقی در کل اروپا دارد. این خودرو از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۳ قادر بود عنوان پرفروش ترین خودروی اروپا را به دست آورد.

 

از میان تمام مدل ها، مدل ۱,۴ لیتری فول آپشن که مجهز است به کیسه هوا، ترمز ضدقفل و … پرفروش ترین بود. این خودرو در شش سال اول فروش، یکی از پنج خودروی جدید محبوب به حساب  می رفت. به خاطر  تقاضای زیاد این محصول، مدل های دست دوم این خودرو نیز ارزش خود را در بازار فروش حفظ کردند. تولید ۲۰۶ در برخی کشورها با نام های ۲۰۶ ، ۲۰۶ پلاس و ۲۰۷ آی که تغییراتی ظاهری نسبت به ۲۰۶ اولیه دارند همچنان ادامه دارد.

پای پژو ۲۰۶ در سال ۱۳۸۰ به ایران باز شد. این خودرو به خاطر چالاکی و قابلیت های دینامیکی بالا، سازگاری با محیط زیست و مصرف سوخت پایین، قیمت مناسب و مطابقت با استانداردهای روز جهان محبوبیت ویژه ای چه در میان جوانان و چه در میان خانواده ها کسب کرده است.  در طراحی و تولید این خودرو از آخرین دستاوردهای فنی و مهندسی دنیا بهره گرفته شده است . علاوه بر این، ۲۰۶ در آزمون های تصادف EuroNCAP چهار ستاره از پنج ستاره ایمنی را کسب کرده است .

 

پژو ۲۰۶ اس دی پنجمین و آخرین نوع از انواع مختلف خودرو ۲۰۶ به حساب  می آید. این خودرو در بین مدل های دیگر خانواده خود شامل ۲۰۶ هاچ بک سه در و پنج در، کوپه روباز و استیشن به دلیل برخورداری از صندوق عقب بزرگ و جادار، نقش خود را به عنوان یک خودروی خانوادگی تمام عیار به خوبی ایفا کرده است. ۲۰۶ اس دی در قسمت عقب فضای زیادی را برای سرنشینان فراهم کرده است و ایمنی بالایی برای تمام مسافرانش به وجود اورده است  برای مطابقت بیش تر ۲۰۶ اس دی با شرایط خانواده ها، سیستم تعلیق عقب آن دوباره طراحی و مهندسی شده است تا بیش ترین آسایش و رفاه برای سرنشینان فراهم کند

 

 

پژو ۲۰۶ هاچ بک با دو نوع موتور ۱۳۶۰ و ۱۵۸۷ سی سی در دو سطح تجهیزات با تیپ های دو، پنج و شش به بازار عرضه می شود. نوع صندوق دار آن نیز در تیپ های V1 تا V20 تولید شده است که در حال حاضر تیپ های V8 ،V2 ،V20 و V9 در بازار موجود است.

تیپ سه در نوع هاچ بک و V1 و V10 در نوع صندوق دار نیز تیپ هایی هستند که قبلا تولید و عرضه شده اند و اکنون از خانواده این محصول حذف گردیده اند  موتور ۱۳۶۰ س یسی با سطح تجهیزات پایه، تیپ دو ها چبک و همچنین V20 در مدل صندو قدار را تشکیل می دهند. هر دو این تی پها از موتور هشت سوپاپه TU3A با توان ۷۵ اسب بخار و دریچه گاز برقی استفاده میکنند  و مشخصات فنی آ نها یکسان است. سطح تجهیزات آ نها نیز شامل ترمز ضد قفل ABS ، کیسه هوای راننده و سرنشین، شیش ههاى برقی جلو و سیستم تهویه (کولر) دستی است.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید