بیوگرافی پژو در چند خط

پژو یک شرکت فرانوسوی  که توسط خانواده پژو در سال ۱۸۱۰ در شهر فرانش(کنته) فراسنه تاسیس شد هدف از تاسیس این شرکت ساخت آسیاب های قهوه بود.ولی بعد ها یکی از اعضاء خانواده پژو  به اسم آرمان پژو تصمیم به ساخت دو چرخه را گرفت در سال ۱۸۸۲ و اولین ماشین شرکت پژو که ماشینی ۳ چرخ بود  در سال ۱۸۸۹ توسط آرمان پژو و همکاری گوتلیب دایمار تولید گشت.

 

پژو جزو اولین شرکت هایی بوده است، که تایرهای لاستیکی را برروی خودروهای خود نصب کرد و در سال ۱۸۹۵ تایرهای بادی را برروی آنها قرار داد. در سال ۱۸۹۶ پژو اولین موتور خود را بدون کمک گوتلیب دایملر تولید کرد و بعد از آن پیشرفت‌های مختلفی مانند امکان‌پذیری انتقال قوای محرکهٔ زیر خودرو به درون کاپوت حاصل شد و خودرو به‌معنای امروزی آن، شکل گرفت.

در سال ۱۸۹۶ اولین موتور درون‌سوز توسط شرکت پژو ساخته شد و دیگر نیازی به خرید موتور از دایملر نبود. اولین مدل موتور ۶ کیلووات قدرت داشت، به‌صورت افقی در عقب قرار می‌گرفت و در پژو تیپ ۱۵ نصب شد. پیشرفت‌های بعدی به این صورت بود که موتور به قسمت جلوی خودرو منتقل شد و رینگ‌ها به ماشین اضافه شدند و اتومبیل‌ها به اتومبیل‌های مدرن شباهت پیدا کردند.

در سال ۱۸۹۸ آرمان (آرمان) پژو تصمیم گرفت، برای تشکیل شرکت خود، از پژو جدا شود، تا تمرکز بیشتری روی اتومبیل داشته باشد. در سال ۱۹۰۱ توانست با تولید موتوری با حجم ۶۵۲ سی‌سی، قدرت ۵ اسب بخار، یک سیلندر و ظاهر سنتی، برنده مسابقات بهترین مدل آن سال شود.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید