رییس جمهور پژو ۶۰۷ سوار می شود

بازار خبر :

یکی از مهم ترین وظایفی که نیروهای امنیتی به عهده دارد حفاظت نمودن از سران مملکت می باشد . برای اینکه این افراد بتوانند با امنیت کامل از معابر عمومی تردد داشته باشند باید تدبیری اندیشید .

به همین جهت می باشد که اتوموبیل های رییس جمهور ها بیشتر با سایر اتوموبیل ها متفاوت می باشد .

گذشته از همه این مسایل آن اتوموبیلی که یک رییس جمهور سوار می شود نشانگر توجه وی به صنعت خودروسازی داخلی می باشد یعنی در واقع او با انتخاب کردن یک برند داخلی البته با داشتن توان قابل قبول یک کشور در عرصه صنعت اتوموبیل توجه  وی را به آن حوزه نشان میدهد

 

 

به عنوان مثال رئیس‌جمهور آمریکا سوار بر خودروی آمریکایی شورولت می‌شود. رئیس‌جمهور فرانسه سوار بر خودروی فرانسوی سیتروئن می‌شود. همین‌طور رئیس‌جمهور ایتالیا که سوار بر مازراتی می‌شود و آلمان‌ها که مثل همیشه سوار بر مرسدس‌بنز می‌شوند.

روسای جمهور پیشین نیز تقریباً همین روند را پیش گرفته بودند. احمدی‌‌نژاد در سفرهای استانی اغلب با یک شاسی‌بلند نیسان ژاپن به این سو و آن سو می‌رفت. در پیمایش‌های داخلی نیز سوار بر یک پژو پرشیا دیده می‌شد.

اما با آغاز دوره یازدهم ریاست جمهوری کشور، حسن روحانی سبک دیگری از خودروسواری سران را به نمایش گذاشت. او در ابتدا با یک تویوتا Cressida (کریسیدا) ژاپنی دهه ۹۰ دیده شد.

سپس در یک گام بالاتر ب‌ام‌و آلمانی سری ۵ مدل E39 را برگزید. مدلی که بین سال‌های ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۳ تولید می‌شد.

اما خبرسازترین اقدام او، انتخاب یک خودروی شیک فرانسوی بود؛ یک پژو ۶۰۷٫

درباره خودروی رئیس جمهور

آنچه حسن روحانی سوار می‌شود محصولی است اروپایی که بین سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۰ از خط تولید پژو خارج می‌شد. چهار دربی که در کلاس سایز بزرگ‌های خانوادگی قرار می‌گیرد.

این خودرو به صورت استاندارد دارای ۸ کیسه هوا است. کنترل باد تایرها و سیستم تعلیق بادی/روغنی از دیگر توانمندی‌های آن است.

طول، عرض و ارتفاع پژو ۶۰۷ به ترتیب ۴۹۰۲، ۱۸۳۵ و ۱۴۴۲ میلی‌متر شده است.

بر حسب نوع موتور و آپشن‌های انتخابی، وزن خودرو بین ۱۶۱۰ تا ۱۷۹۸ کیلوگرم تغییر می‌کند.

این خودرو دارای یک موتور ۳۰۰۰ سی‌سی شش سیلندر Vشکل به قدرت ۲۰۴ اسب‌بخار است. با این خروجی می‌تواند صفر تا ۱۰۰ را در ۸٫۱ ثانیه طی کند و بعد از آن به سرعت نهایی ۲۴۰ کیلومتر در ساعت برسد.

مصرف سوخت میانگین پژو ۶۰۷ در هر ۱۰۰ کیلومتر ۷٫۵ لیتر است. هم‌چنین باک آن دارای ظرفیت ۸۰ لیتر بنزین خواهد بود.

اما باید در نظر داشت که خودرو فوق یک محصول گارد و ایمن‌شده است. به دلیل ضدگلوله کردن بدنه، وزن خودرو بالا می‌رود و طبیعی است که قدرت آن کاهش و مصرف سوختش افزایش پیدا می‌کند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید