قیمت پژو ۲۰۰۸ | PEUGEOT 2008

کمپانی «پژو» خودرویی کراس اوور به نام «پژو ۲۰۰۸» دارد که قیمت آن را بدون آنکه مالیات و بیمه را محاسبه نمایند معادل ۱۶٫۰۰۰ دلار تا ۲۴٫۰۰۰ دلار اعلام کرده اند.

خودروی «پژو ۲۰۰۸» در واقع محصول شرکت ایکاپ است که مدیر عامل کمپانی «ایران خودرو» قیمتی معادل ۷۷٫۰۰۰٫۰۰۰تومان را برای آن اعلام کرده است .

ولی در حال حاضر با توجه به قوی کردن نسخه ۲۰۰۸ در کشور ما در نمایشگاه خودروی تهران این اتومبیل را با قیمتی معادل ۸۰ میلیون تومان الی ۱۰۰میلیون تومان قیمت گذاری کرده اند  .

حال که ازقیمت خودروی «پژو ۲۰۰۸» باخبر شدیم در ذیل به بررسی رقیب های این خودرو می پردازیم : اتومبیل «پژو ۲۰۰۸» به خاطر قیمت و همچنین کلاس بدنه ای که دارد از رقیب های زیادی برخوردار است .

هر کدام از رقبا توانسته است بازار خود را پیدا کنند. رقبای این کراس‌اوور در میان تولیدات چینی‌ها خودروهایی از قبیل، «ام وی ام ایکس ۳۳ اس»، «دانگ فنگ اچ‌ ۳۰ کراس» ، چانگان سی اس ۳۵، هایما اس ۷، جک اس ۷، لیفان ایکس ۵۰ و لیفان ایکس ۶۰ است و در میان خودروهای غیر چینی، رقبای بین‌المللی چون رنو کپچر، نیسان جوک، سوزوکی گرند ویتارا، رنو ساندرو استپ‌وی، سانگ یانگ تیوولی و ام‌جی جی‌اس دارد.

اما پژو ۲۰۰۸ در بازار داخلی علاوه بر رقبای چینی، باید به رقابت با کراس‌اوور‌های دیگری نیز بپردازد که با وجود قیمت بیشتر، پیشرانه‌ی توانمند‌تر و امکانات بیشتری در دسترس خریداران قرار می‌دهند. نیسان جوک و رنو کپچر تعدادی از کراس‌اوور‌های مطرح بازار ایران هستند که قیمت نزدیکی به ۲۰۰۸ دارند و در بازار‌های جهانی نیز فروش خوبی تجربه کرده‌اند.

پژو ۲۰۰۸ به عنوان اولین محصول مونتاژ شده در شرکت سرمایه‌گذاری مشترک ایران‌خودرو و پژو یا همان شرکت ایکاپ است. این خودرو به‌عنوان اولین کراس اوور شرکت پژو در ایران شناخته خواهد شد. پژو ۲۰۰۸ را می‌توان اولین محصول مونتاژ داخلی بعد از برجام دانست که حاصل قرارداد ایران‌خودرو و پژو است.

شرکت ایکاپ به تولید و مونتاژ خودروهای تولید مشترک ایران خودرو و پژو در ایران خواهد پرداخت. بر اساس توافق انجام‌شده و شرایطی که وزارت صنعت معدن و تجارت اعلام کرده است، خودروهایی در این کارخانه تولید می‌شوند که کمتر از ۳ سال از طراحی و تولید آن‌ها در بازار روز جهان گذشته باشد.

ایکاپ در فاز اول به تولید و داخلی سازی سه خودروی پژو ۲۰۰۸، پژو ۳۰۱ و پژو ۲۰۸ می‌پردازد تا در عرض سه سال این خودرو به ۸۰ درصد ساخت ایران برسد. در کنار این سه خودرو مونتاژ پژو ۵۰۸ در ایران قطعی شده و احتمالا خودروی پژو ۵۰۰۸۸ در ایران مونتاژ شود.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید