مصرف سوخت پژو ۲۰۸

پژو ۲۰۸ در هر ۱۰۰ کیلومتر فقط ۳ لیتر می‌سوزاند!

نیاز بازار و کاهش آلایندگی محیطی، پژو را به عرضه خودروهای سوپرمینی خود مجبور کرده است

نمونه‌های تازه ۲۰۸ که امسال عرضه می‌شود، هاچ‌بک، سبک‌تر و با مصرفی کمتر یا نزدیک به ۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر تولید شده‌اند.

 

یک ماه دیگر نمونه مفهومی تازه پژو که از طراحی قدیمی و محبوب ۲۰۵ GTi  برگرفته شده است و ۲۰۸ GTi نام دارد، همراه با نمونه مفهومی XY که با رنگ ۱۶ لایه و بهره‌وری بالا تولید شده در نمایشگاه خودرو ژنو به نمایش گذاشته خواهد شد

این دو خودرو هم مانند نمونه های دیگر این سری، کوچک و بسیار کم مصرف می باشند

بنابر گزارش گیزمگ، توان خروجی موتور توربوشارژ پژو ۲۰۸ GTiبا ظرفیت ۱٫۶ لیتر، ۲۰۳ اسب‌بخار می باشد  و نسبت به نخستین  نمونه های ۲۰۵ که در سال ۱۹۸۴ / ۱۳۶۳ با توان خروجی ۱۰۴ اسب‌بخار وارد بازار گشتند  بهره‌وری به مراتب بهتری از خود نشان خواهد داد .

برای این خودرو جعبه دنده ۶سرعته دستی طراحی گردیده است .

 

 

نمونه مفهومی XY هم که مبتنی است بر طراحی ۲۰۸ در این نمایشگاه رونمایی میشود  این نمونه با رنگ اختصاصی و مشخصات جالب‌توجهی مانند سیستم انتقال قدرت (drivetrain) جدیدe-HDi  این شرکت که با موتور دیزلی و ۱۱۵ اسب‌بخار آن با ظرفیت ۱٫۶ لیتر یکپارچه شده و سیستم بازیافت انرژی از ترمزها، می‌تواند خریداران دیگری را جلب کند که توان پرداخت هزینه بیشتری را برای یک خودرو کوچک و فوق‌العاده اقتصادی خواهند داشت.

 

فکر می‌کنید ارزشش را داشته باشد؟ بله، آلایندگی این خودرو حدودا ۹۹ گرم‌ در هر کیلومتر می باشد و در هر ۳۱٫۶ کیلومتر تنها یک لیتر گازوئیل (در هر ۱۰۰ کیلومتر ۳٫۱۶ لیتر) مصرف می کند

این خودرو قادر است  فاصله پاریس تا میلان یا برلین را با مصرف تنها یک باک بپیماید

البته این نمونه اقتصادی‌ترین نمونه ۲۰۸ نیست و نمی‌تواند با موتور ۱٫۴l e-HDi با توان خروجی ۶۸ اسب بخار که در هر ۳۵٫۳ کیلومتر ۱ لیتر سوخت مصرف می کند و به عبارت دیگر مصرف آن ۲٫۸۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است، برابری کند.

 

رنگ‌آمیزی بدنه پژو XY  به گونه ای انجام گردیده است که آن را در فواصل گوناگون و از زاویه‌های دید متفاوت به رنگ‌های متفاوتی نشان خواهد داد. برای به وجود آوردن  این رنگ ۱۶ لایه مختلف رنگ و لاک استفاده کرده اند اما داشتن خودرویی که احتمال ترمیم رنگش پس از تصادف یا برخوردهای کوچک بسیار کم است، چندان اقتصادی نمی باشد  و می‌تواند پیدا کردن آن را در پارکینگ‌های شلوغ به معضلی بزرگ تبدیل کند. به همین دلیل اگر این خودرو به تولید انبوه برسد، انتخاب‌های دیگری با رنگ ساده پیشنهاد خواهند شد.

 

 

 

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید