معرفی اتومبیل پژو ۳۰۱ درنمایشگاه پاریس

مسئله ای که در خصوص پژو ۳۰۱ وجود دارد این است که این خودرو از فرمول نام گذاری پژو استفاده نکرده است .

پژو برای نام گذاری خودروهای خود یک سیاست در پیش گرفته است که بر طبق آن باید خودروی پژوی جدید ۳۰۹ نام گذاری می شد بدین گونه که خودروی پژو ۳۰۸ که آخرین مدل پژو می باشد باید در نظر گرفته میشد و سپس پژوی جدید ۳۰۹ میشد اما در نهایت تعجب می بینیم که پژو به جای اینکه به عدد ۸ یک عدد اضافه کند آن را به کل برداشته است و عدد ۱ را جانشین آن کرده است .

احتمال دارد دلیل کار پژو این باشد که این خودروی جدید را از سری های ۳ جدا کرده است .

این طور که به نظر می آید پژو قصد دارد یک مدل ارزان خانوادگی و بدون هیچ گونه تجملات خود را به میان آورد تا رنو و لوگان را به چالش بکشد

نگاهی به مشخصات خودرو هم نشان می دهد که چندان با خودرویی شبیه ۳۰۸ روبرو نخواهیم شد. اما اندازه ماشین در همان ابعاد است. طول ماشین ۴٫۴۴ متر و فاصله بین دو محور ۲٫۶۵ متر  می باشد. فضای صندوق نیز ۵۰۶ لیتر می باشد.

 

تاکنون سه موتور برای پژو ۳۰۱ درنظر گرفته شده است. اولین موتور ۱٫۶ لیتری چهارسیلندر با تکنولوژی VTi است که ۱۱۵ اسب بخار نیرو تولید می کند. موتور ۱٫۲ لیتری سه سیلندر با توان ۷۲ اسب بخار و موتور ۱٫۶ لیتری چهار سیلندر HDi دیزلی با قدرت ۹۲ اسب بخار  هم  قابل انتخاب می باشند. بعد از پژو ۲۰۸ این دومین خودرویی است که از موتور سه سیلندر ۱٫۲ لیتری VTi استفاده می کند.

 

امکانات ایمنی پایه در حد سیستم ترمز ABS و ESP و چهار کیسه هوا و سیستم کمک پارک عقب برای پژو ۳۰۱ قابل انتظارند. برای دریافت اطلاعات بیشتر از امکانات و مشخصات و قیمت شاید تا ماه سپتامبر باید صبر کنیم.

پژوی ۳۰۱ در ماه سپتامبر رونمایی و از اول نوامبر در ترکیه و سپس در اروپای مرکزی و شرقی، یونان، خاورمیانه، روسیه، اکراین و آمریکای جنوبی به فروش خواهد رسید.

 

یکی از خودروهایی که قرار است بزودی در کشور توسط شرکت ایران خودرو تولید گردد پژو ۳۰۱ نام دارد.
این خودرو که در دسته خودروهای ارزان قیمت قرار می‌گیرد در رده خودروی تندر ۹۰ بوده که صد البته ظاهر بهتری نسبت به آن دارد. این خودرو محصول مشترک شرکت چینی دانگ فنگ و پژو فرانسه می‌باشد.

 

نکته جالب عدم تبعیت این مدل از سیاست نامگذاری کلاسیک پژو است. در حالیکه آخرین نسل پژو ۳۰۸ باید تبدیل به نام ۳۰۹ شود، عدد یک جایگزین هشت می شود. شاید دلیل پژو متمایز کردن این خودرو از سایر خودروهای سری ۳ خود است. ظاهرا پژو با یک مدل ساده و ارزان خانوادگی قصد به چالش کشیدن رنو و مدل لوگان آن را در این بازارها دارد.

 

طول ماشین ۴٫۴۴ متر و فاصله بین دو محور ۲٫۶۵ متر  می باشد. فضای صندوق نیز ۵۰۶ لیتر می باشد.

 

 

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید