پژو ۲۰۷ در برابر ۲۰۷ آی

بعد از آنکه به بررسی خودروی پژو ۲۰۷ آی پرداختیم مشاهده نمودیم که این خودرو در نمای جلویش یک کپی کامل از پژو ۲۰۷ می باشد.

در کل اگر بخواهیم تفاوت هایی که در نمای خارجی این دو خودرو هست را نام ببریم می توانیم به شکل مه شکن ها و آینه های جانبی و نمای عقب این دو اتومبیل اشاره نماییم .

با مشاهده نمودن درون کابین این خودرو می بینیم که فضای کابین پژو ۲۰۷ در مقایسه با پژو ۲۰۷ آی یا همان پژو ۲۰۶ کمی بزرگ تر است .

خودروی پژو ۲۰۷ آی در حقیقت همان پژو ۲۰۶ می باشد که تنها ظاهرش شبیه به پژو ۲۰۷ واقعی است آن هم بیشتر در نمای جلویی خودرو .

اما نکته جالب اندازه پژو ۲۰۷ است که از ۲۰۶ کمی بزرگ‌تر است. اندازه طول خودرو در ۲۰۷ واقعی ۴,۰۳۰mm یا ۱۵۸٫۷اینچ است. عرض خودرو در ۲۰۷،۱,۷۴۸mm یا ۸/۶۸ اینچ است. همچنین ارتفاع خودرو از زمین در ۲۰۷، ۱٫۴۷۲ میلی‌متر یا ۰/۵۸ اینچ است.

این در حالی است که خودروی ۲۰۶ یا ۲۰۷i طولی به اندازه ۳۸۳۵ میلی‌متر یا۰/۱۵۱ اینچ است.عرض آن ۱٫۶۲۵mm یا ۰٫۶۵ اینچ است و ارتفاع آن از زمین ۱٫۴۲۸mm یا ۵۶,۲ اینچ است.

اگر نگاهی به کشورهایی که این خودروها را مونتاژ می‌کنند بیندازند خواهید دید که ۲۰۷ واقعی را کشورهای محدودی همچون اسلواکی و اسپانیا تولید می‌کنند اما ۲۰۷ پلاس را هفت کشور دیگر به تولید می‌رسانند.

براساس این گزارش، ۲۰۶ که در ایران نیز با نام ۲۰۷i عرضه می‌شود برای رقابت با ۲۰۷ واقعی به بازارهای غیراروپایی فرستاده شده است. به این صورت که ۲۰۶ در بازارهای غیراروپایی همچون برزیل، آرژانتین، مکزیک، ایران و اروگوئه با نام ۲۰۷i به فروش می‌رسد و به نوعی جای خالی ۲۰۷ را در این کشورها پر کرده است.

اما در اروپا با نام ۲۰۶ به فروش می‌رسد زیرا۲۰۷ یک پلت‌فرم کاملا جداست.

پس می‌توان این‌گونه استنباط کرد که ۲۰۶ به دلیل اشتباهات زیاد با ۲۰۷ در کشورهایی که در آن ۲۰۷ عرضه نمی‌شود با نام مشابه به بازار فرستاده می‌شود تا جای خالی آن را پر کند.

این اتفاقات بیشتر از هر چیزی عملکرد کمپانی فرانسوی پژو را نشان می‌دهد که با این ترفندها و سیاست‌ها سود خوبی را عاید کمپانی خود می‌کنند زیرا تغییر چهره خودروها این روزها شیوه ای است که در بازارهایی نظیر بازار ایران می تواند با استقبال مواجه شود.

در ادامه این گزارش مشخصات پژو ۲۰۶ و ۲۰۷i را در جدولی جمع آوری کرده ایم که با مقایسه آن تفاوت این دو خودرو به خوبی آشکار می‌شود.

مشخصات فنی پژو ۲۰۷i

 

نوع موتور TU5
حجم موتور (cc) ۱۵۸۷
حداکثر توان موتور (hp) ۱۱۰@۵۸۰۰ rpm
حداکثر گشتاور (Nm) ۱۴۲Nm@4000 rpm
نسبت تراکم ۱۰٫۵
تعداد سوپاپ ۱۶
نوع سوخت سازگار بنزین بدون سرب با اکتان ۸۷ و ۹۵
سیستم انژکتوری چند نقطه ای با پاشش الکترونیکی
حداکثر سرعت (km/h) ۱۹۸
شتاب صفر تا ۱۰۰ (ثانیه( ۹٫۶
سیستم انتقال قدرت ۵ دنده دستی (MA)
مصرف سوخت (در ۱۰۰ کیلومتر ) در شهر (لیتر( ۸٫۶
مصرف سوخت (در ۱۰۰ کیلومتر ) خارج شهر (لیتر( ۵٫۱
مصرف سوخت (در ۱۰۰ کیلومتر ) ترکیبی (لیتر( ۶٫۴
طول خودرو (mm) ۳۹۰۰
عرض خودرو(mm) ۱۶۸۰
ارتفاع خودرو (mm) ۱۴۶۸
فاصله بین دو محور چرخهای عقب و جلو (mm) ۲۴۴۲
وزن خالص خودرو بدون سرنشین با مخزن پر و بدون تجهیزات اضافی (kg) ۱۰۵۴
گنجایش مخزن سوخت (لیتر( ۵۰
حجم فضای صندوق عقب (دسی متر مکعب( ۲۴۵

 

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید