خودروهایی که قرار است وارد ایران شوند!

خبرها حاکی از نهایی شدن قرارداد ایران با پژوی فرانسه است  که بعد از امضای آن کار مشارکتی دو شرکت ایرانی و فرانسوی شروع می شود.

به گزارش عصرایران، در این قرارداد سه نوع خودروی پژو  ۲۰۸، ۲۰۰۸ و ۳۰۱ قرار  دارد.

براین اساس ایران و فرانسه، شرکتی با اسم جدید را با سهم هرکدام ۵۰ درصد با نامی جدید تاسیس خواهند نمود و ۳۰ درصد محصولات را صادرمیکنند  و بقیه در بازار ایران به فروش خواهد رسید .

براساس متن خبرانتشار یافته  در خبرگزاری صداوسیما، تولید خودرو براساس این قرارداد از اردیبهشت ۹۶ شروع  می شود که در سال این شرکت جدید ۲۰۰ هزار خودرو عرضه  خواهند کرد .

سهم سرمایه گذاری هر شرکت در این قرارداد ۴۰۰ میلیون یورو مشخص و نهایی گردیده است .

در این مطلب گزارشی از خودروهای جدیدی که اعلام شده قرار است در ایران تولید شودمورد بررسی قرار خواهد گرفت .

لازم به یادآوری است بعضی  از این خودروها در دنیا با حجم موتور متفاوت  عرضه می شود که در این مطالب خودروهای ذکر شده نزدیکترین انتخاب به لحاظ  حجم موتور که احتمال عرضه آن مدل در ایران بالا است مورد بررسی قرار گرفته است.

  پژو ۲۰۸:

طبق  بررسی های خبرنگار عصرایران، پژو  ۲۰۸ یک خودروی سوپرمینی تولید شده توسط شرکت پژو می باشد  اولین ۲۰۸ در سال ۲۰۱۲ شده است.

این خودرو بر اساس طرح به خودروی پژو ۲۰۷ ساخته شده است. اصلاح این طرح، باعث شده است که این خودرو حدود ۲۸۵ لیتر فضای بیشتری نسبت به پژو ۲۰۷ داشته باشد، فضای نشستن و جای پا نیز بهبود یافته است.

 

 

تفاوت هایی که در ظاهر پزو ۲۰۸ نسبت به ۲۰۷ ایجاد شده است طراحی چراغهای جلو و عقب ،

پنجره کناری

محل اتصال آینه ها می باشد.

چراغهای این مدل با نوآوری بسیاری  طراحی گردیده است. پژو ۲۰۸ حدودا ۱۱۰ کیلوگرم سبکتر از مدل مشابه خود پژو ۲۰۷ وزن دارد. اندازه طول و ارتفاع آن را نیز کمی کوچکتر کرده اند ولی به حجم داخل اتاق آن ۱۵ لیتر اضافه گشته است. پیشرانه پژو ۲۰۸ داری چهار مدل ۱٫۰ لیتری ، ۱٫۲ لیتری ، ۱٫۴ لیتری و ۱٫۶ لیتری است که با استفاده از جدیدترین تکنولوژی میکروهیبریدی (E – HDI) موجب کاهش مصرف سوخت و آلاینده ها گشته  است. پژو ۲۰۸ در بهار سال ۲۰۱۲ در فرانسه و در تابستان در انگلستان عرضه گردید. قیمت این ماشین با توجه به امکانات و نوع پیشرانه اش بین ۱۰ تا ۱۸ هزار پوند متغیر می باشد

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید